O nas

Co to jest Tokyo Studio

Tokyo Studio jest aktualnie zespołem 5 osób, który skupia się na produkcji nagrań video na jak najwyższym poziomie.

Piotrek - Odpowiedzialny za zdjęcia (operator), montaż, grafikę 2D i 3D, fotografię, oświetlenie, postprodukcję video, animację, efekty specjalne (VFX), kolor korekcję.

Karolina - Odpowiedzialna za kreatywną koncepcję, scenariusz, montaż. Członkini grupy tanecznej Omona.

Daniel - Odpowiedzialny za koncepcję, logistykę produkcji, scenografię, oświetlenie, montaż. Członek grupy tanecznej VIBE.

Alicja - Odpowiedzialna za transport, logistykę, scenografię. Członkini grupy tanecznej VIBE.

Giang - Odpowiedzialny za materiały z planu (making ofy), wsparcie produkcji.

Historia

Tokyo Studio powstało w lipcu 2016 roku, założone przez Piotrka zwanego przez znajomych "Tokyo" (stąd nazwa:). Najpierw powstał fanpage na Facebook'u, który miał na celu ułatwić ludziom dostęp do zdjęć z konwentów oraz umożliwić oznaczanie fotografa.

Działalność Piotrka szybko rozszerzyła się o inne usługi, z którymi był związany od lat, czyli filmowanie, animacja czy efekty specjalne. Jednym z jego marzeń była produkcja teledysków pod ulubione utwory, co zaczął realizować kręcąc dance covery ze znajomymi z konwentów. Na pierwszy ogień poszły japońskie Vocaloidy, skąd niedaleko było do muzyki z sąsiedniej Korei. Wraz z zyskującym popularność w Polsce K-popem, Piotrek miał coraz więcej zleceń i postanowił rozszerzyć zespół.

W listopadzie 2017 roku Tokyo Studio stało się zespołem 4 ludzi, którzy czuli wspólną potrzebę wniesienia nagrań dance coverów w naszym kraju na wyższy poziom. Do Piotrka dołączyli wówczas Daniel, Karolina oraz Alicja. Do naszych stałych współpracowników w 2018 roku dołączył też Giang.

Konkursy i nagrody